U sklopu Projekta Dyxy: Roditeljstvo u krugu ljubavi, Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, ovog vikenda završene su 5. po redu radionice“ DYXY NA FILMU“ u kojima su se mladi članovi učili filmskom zanatu. Cilj radionice je potaknuti djecu prvenstveno na socijalizaciju i timski rad, a potom i na razvijanje njihove kreativnosti. Naime, djeca s disleksijom uvijek imaju IQ koji je prosječan ili iznadprosječan (nikako ispodprosječan!), a istraživanja su pokazala da svoje probleme i poteškoće najčešće nadilaze kreativnim radom. Zbog toga Udruga DYXY, osim logopedskih radionica već godinama organizira i likovne, dramske, recitatorske, ali i filmske radionice.

Radionicu je organizirao i vodio Bruno Mustić, mladi filmski redatelj i producent s adresom u Londonu. Radionica je započela s osnovnim upoznavanjem preferencija svakog djeteta a onda se nastavila praktičnim radom i vježbanjem snimanja. Dječja mašta je neograničena, tako su i članovi imali zamisli snimati sebe kako prolaze kroz zid ili nestaju u kadru; a Bruno je sve želje uslišio i pokazao im da je to sve moguće uz čari filmske montaže. Pored svih filmskih festivala u Lijepoj našoj ubrzo ćemo imati i Dyxy festival – predstavljanje najmlađih snaga filmske umjetnosti.

Powered by Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku