U okviru Projekta „Volonteri: MLADOST – SNAGA – SVJETLOST“, financiranog od strane Grada Splita, u suradnji s izv. prof. dr. sc. Darkom Hrenom naše stručne suradnice Sara Bojić, pedagog i Mirjana Mamić, logoped, održale su gostujuće predavanje studentima prve godine diplomskog studija Pedagogija na Filozofskom fakultetu u Splitu. Udruga DYXY ima sklopljen ugovor s Filozofskim fakultetom u Splitu te djeluje kao nastavna baza za studente. Predavanje je održano 16.01.2020. u sklopu nastave iz kolegija Psihologija motivacije i socijalizacije u razredu.

Sara Bojić govorila je o izvaninstitucionalnoj podršci obrazovnom sustavu, o radu Udruge DYXY te o volontiranju, dok je Mirjana Mamić govorila o specifičnim teškoćama učenja. Studenti su nadogradili svoja znanja iz područja teškoća jezičnog spektra te su osvijestili važnost volontiranja i doprinosa društvenoj zajednici.