Održan je sastanak projektnog tima dana 27.02. 2020. god u 19.00 h u prostorijama Udruge Dyxy, Matoševa 29, 21000 Split, vezano za dogovor o realizaciji aktivnosti na Projektu: VOLONTERI: MLADOST-SNAGA-SVJETLOST, koji je odobren od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku u kojem osim stručnih suradnika sudjeluju kao partneri i vanjski suradnici doc. dr. sc. Darko Hren kao koordinator volontera za studente Filozofskog fakulteta u Splitu i Marijana Munitić, prof. kao koordinator volontera za IV . gimnaziju Marko Marulić. Dogovorili smo predavanja za studente Filozofskog fakulteta kao i prihvat dvadesetak studenata koji će se upoznati s radom Udruge kroz radionice i u obvezi su nakon 15 sati provedenih na edukaciji, napisati seminarski rad i tek tada mogu pristupiti ispitu iz kolegija: Motivacija i socijalizacija u razredu. Ovo iskustvo u radu s djecom s teškoćama za studente FF, buduće nastavnike , je zorno upoznavanje s brojnim teškoćama koje djeca mogu imati , naučit će prepoznati djecu koja „uče na drugi način „ isteći će znanja kako djeci pomoći u školskom sustavu.

Dogovoreno je također da će se održati i predavanja za učenike i profesore IV gimnazije Marko Marulić u Splitu