Udruga Dyxy koja svojim volonterskim radom doprinosi kako lokalnoj, tako i široj društvenoj zajednici dala  je također svoj doprinos tijekom krizne situacije u kojoj smo se našli. Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva je uputila dopis za ispunjavanje upitnika o provedbi volontiranja tijekom novonastale situacije uzrokovane virusom COVID-19 i potresom u Zagrebu, prepoznajući važnost i vrijednost brojnih volonterskih inicijativa i aktivnosti koje volonteri diljem Hrvatske provode kao doprinos u odgovoru na kriznu situaciju u kojoj se nalazimo,.Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku želi povećati vidljivosti tih aktivnosti i pridonijeti osvješćivanju javnosti o značaju i važnosti volontera u društvu, naročito u odgovoru na ovakve izvanredne situacije.