Europe Direct Split dana 15.10.2020. je u suradnji s Udrugom DYXY organizirala predavanje s radionicom pod nazivom ”Digitalizacija u školstvu” na kojoj se govorilo o iskustvima online škole u EU, iskustvima i dojmovima, kako koristiti digitalne mape u svrhu što boljeg razumijevanja gradiva, posebno u kontekstu poteškoća u učenju – disleksije, disgrafije, diskalkulije, te prodiskutiralo o tome kako se digitalizacija školstva primjenjuje u ostalim državama Europe. Osim predstavnika Europe Direct Splita Barbare Govorčin na predavanju su govorile Snježana Jurica, mag. prim. educ. i Meri Butirić prof., stručni suradnici Udruge Dyxy. Nakon predavanja, organizirali su radionicu ‘Slovo po slovo’ na kojoj se radila analiza i sinteza riječi, povezivanje slikovnog i pisanog materijala te pronalazila sličnost odnosno korijen s određenim europskim jezikom.
Također su se u sklopu kulinarske radionice izrađivali keksi u obliku slova.

Powered by: Europa Direct Split