Sudjelovanje volontera i članova udruge Dyxy u posljednoj fazi ovogodišnjeg dijela projekta “Neka jedu kolače! / Let Them Eat Cake!” koja je bila posvećena Svjetskom danu veganstva. Svjetski dan vegana godišnji je događaj kojeg 1. studenog obilježavaju vegani širom svijeta. Louise Wallis, predsjednik veganskog društva Velike Britanije ovaj je Dan utemeljio 1994. Godine. Veganska prehrana temelji se na voću, povrću, mahunarkama i žitaricama. Među namirnicama koje se ne konzumiraju nalazi se meso, riba, morski plodovi, jaja, med, mlijeko i mliječni proizvodi. Veliki broj vegana izbjegava sve proizvode koji su testirani na životinjama, kao i kupovanje odjeće, obuće i modnih detalja od životinjske kože, krzna, svile, perja, bisera i koralja. Odluka o veganskoj prehrani proizlazi iz brojnih razloga, a većina ljudi se odlučuje na ovaj način prehrane zbog ubijanja i iskorištavanja životinja, te zdravstvenih razloga. Radionica je obuhvatila recitacije članova Udruge o voću i povrću te izradi kolača uz korištenje primjerenih namirnica.

Powered by MINISTARSTVO RADA, MIROVINSKOGA SUSTAVA I OBITELJI I SOCIJALNE POLITIKE