U Udruzi smo 22. travnja obilježili smo Dan planeta Zemlje, kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.Ideja obilježavanja Dana planeta Zemlje prvi je put predstavljena 1969. godine, no službeno se obilježava od 1992. kada je na Konferenciji Ujedinjenih naroda (UN) o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja. Godine 2009. Opća skupština UN-a je 22.travnja proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje, koji je prvi put obilježen 22. travnja 1970. na sveučilištima SAD-a. Danas se obilježava u 190 zemalja svijeta, a u Hrvatskoj se obilježava od 1990. godine, uz značajan angažman udruga za zaštitu okoliša i prirode.

Pedagoginja Sara Bojić DYXY-ćima je govorila o zanimljivim činjenicama o Zemlji, jačala im je svijest prema prirodnom okolišu i skrenula pozornost na opasnost koja prijeti Zemlji zbog globalnog onečišćenja. Nakon toga smo imali kratku radionicu pod nazivom „Kako ispravno odvajati otpad?“. Djeca su sortirala otpad prema bojama spremnika: plava (papir), smeđa (bio otpad), žuta (plastika) i zelena (staklo). Atmosfera je bila radna, ali i zabavna.

Recikliranje je važno! Čuvajmo naš čarobni planet!