U sklopu Projekata Dyxy: Roditeljstvo u krugu ljubavi i DYXY:BUDI GLAS, a ne tišina, Matea Vuković, mag. prim. educ. i mag. rehab. educ. stručna suradnica Udruge održala je predavanje i radionicu za roditelje na temu: Odgojni stilovi.

Cilj predavanja i radionice je educirati roditelje kako postaviti granice dječjem ponašanju i odrediti metode kojim će roditelji pomoći djeci da poštuju te granice. Osvijestiti ih da se granice i pravila društveno prihvatljivog ponašanja mijenjaju. Shvaćanje kako postavljanje jasnih odrednica, što se smije, a što ne, omogućuje njihovoj djeci da jasnije vide posljedice neprimjereng ponašanja te poštivanjem pravila mogu izbjeći emocije poput straha, srdžbe i ljutnje.

Powered by: Grad Split, Splitsko-dalmatinska županija, Središnji državni ured za demografiju i mlade, Ministarstvo znanosti i obrazovanja