U sklopu projekta „Budi glas, a ne tišina” Sara Bojić, stručna suradnica udruge održala je radionicu u četvrtak, 5. svibnja, s djecom na temu „Nenasilno rješavanje sukoba”.
Radionicu smo započeli igrokazom „Priča o dugi” gdje je svako dijete predstavljalo određenu boju. Boje su se svađale jer je svaka tvrdila da je baš ona najbolja, i najvažnija. Na kraju priče je došla kiša, oprala svijet i pretvorila sve te boje u prekrasnu dugu. Svaka boja je posebna na svoj način i stvorena za svoju svrhu, jedinstvenu i različitu. Kada vidimo dugu na nebu, sjetimo se da trebamo uvažavati jedni druge.
Na radionici smo imali grupnu diskusiju o tome što je sukob, zašto dolazi do sukoba i koje emocije su vezane uz sukob. Pričali smo metodama rješavanja sukoba putem vježbe (slikovni prikaz dvoje magaraca kojima je zavezan rep i pokušavaju pronaći kompromis da se nahrane).

Powered by : Ministarstvo znanosti i obrazovanja