U sklopu Programa Regionalnog razvoja civilnoga društva i lokalnih zajednica, održano je predavanje u organizaciji Udruge MI o modelima zagovaranja za pozitivne promjene u zajednici. Tijekom predavanje raspravljalo se o razvoju vještina javnog zagovaranja s akcentom na aktivizam i lobiranje. Aktivizam obuhvaća akcije s ciljem skretanja pozornosti na neki problem, dok lobiranje znači raditi ili djelovati kao lobi u parlamentu ili u javnom životu te promicati neku ideju, politički pokret, državne interese među nekim osobama ili u javnom životu te promicati neku ideju, politički pokret, državne interese među nekim osobama ili utjecajnim krugovima. Naglasak je bio na lobiranju u lokalnoj zajednici, njegovim elementima te značenju zagovaranja i njegovom procesu. Na predavanju je kao predstavnik Udruge Dyxy sudjelovala Snježana Jurica, mag.prim.educ.

Powered by: Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva

Naglasak je bio na lobiranju u lokalnoj zajednici, njegovim elementima te značenju zagovaranja i njegovom procesu. Na predavanju je kao predstavnik Udruge Dyxy sudjelovala Snježana Jurica, mag.prim.educ.

Powered by: Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva