Održano je još jedno online predavanje u sklopu tri projekta: „Dyxy: Roditeljstvo u krugu ljubavi“, „DYXY:BUDI GLAS ,a ne tišina“ i VOLONTERI: MLADOST- SNAGA –SVJETLOST. Sara Bojić mag.paed., stručna suradnica Udruge održala je predavanje za učitelje, roditelje i volontere na temu: Roditeljske odgovornosti.
Na predavanju naglasak je bio na 3 vrste roditeljske odgovornosti: Osobna odgovornost, Odgovornost za djetetovu dobrobit i razvoj te Odgovornost za kvalitetu odnosa s djetetom. Jedan od ciljeva je bilo educirati roditelje, učitelje i volontere s kvalitetnom i asertivnom komunikacijom. „Ja poruke“ koja govori o nama, našim osjećajima, stavovima i razmišljanjima te često vodi do pozitivnih ishoda. Danas odgovorno roditeljstvo traži dosljednost, stoga se govorilo i o metodama postavljanja granica u odgoju s kojima želimo biti sigurni da stvaramo dobre temelje djetetu za njegovu budućnost. Predavanje je obuhvatilo i temu sve više prisutnog međuvršnjačkog nasilja i ulogu roditelja u takvim situacijama. Također su predavanju prisustvovali volonteri Učiteljskog studija, kojima će svako novo stečeno znanje biti važno u njihovom budućem radu u odgojno-obrazovnim ustanovama.

“S djecom je potrebna čašica mudrosti, bačva razuma i more strpljenja.” Sv.Franjo Saleški.

Powered by: Središnji državni ured za demografiju i mlade, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Grad Split