Dugo očekivani izlet na Klis i Sinj napokon se ukazao na samom kraju 8. mjeseca. Djeca i roditelji jedva su dočekali zajedničko druženje s članovima Udruge Dyxy i volonterima.
Prvo odredište bio je Klis sa svojom velebnom tvrđavom. Sam naziv ukazuje na klisuru, Grad koji je doslovno niknuo na ogromnoj klisuri. Tvrđava je najcjelovitiji primjer fortifikacije u Hrvatskoj. U stara vremena posebno u vrijeme turskih osvajanja ona je bila strateški važna pozicija smještena na prevoju između Kozjaka sa zapadne strane i Mosora s istočne.
Ne treba zaboraviti da je Klis bio kraljevski grad, prijestolnica dinastije Trpimirovića.

Na tvrđavi vrijedni kustosi pričali su o samoj povijesti Grada i tvrđave, djeca su u glini izrađivali suvenire s motivom tvrđave a i luk i strela pogađali su metu.
Nakon ovog edukativnog dijela otišlo se u Sinj na terapijsko jahanje i druženje u OPG Mustang.

Uživali smo svi veliki i mali jer zajedničkim igrama nije bilo kraja. Vruć ljetni dan je brzo bio za nama i valjalo je vratiti se kući.
Ovaj lijepi izlet realiziran je kroz Projekt DYXY: BUDI GLAS, a ne tišina.