U organizaciji Udruge MI održana je dvodnevna radionica pod nazivom ” Upravljanje projektnim ciklusom i procjena potreba “. Projekt je sredstvo organiziranja međusobno povezanih aktivnosti u određeni redoslijed kako bi se ostvarili unaprijed određeni ciljevi u određenom vremenskom okviru. Opseg projekta može varirati od malog projekta ne dužeg od nekoliko tjedana, do velikog projekta koji se provodi nekoliko godina. Projektni ciklus predstavlja discipliniranu izradu ključnih dokumenata dobre kvalitete u svakoj fazi projekta radi osiguravanja strukturiranog i informiranog donošenja odluka. Upravljanje projektom obuhvaća učinkovito i djelotvorno ispunjavanje ciljeva, organiziranje aktivnosti, ljudi, sredstava i informacija, unutar organizacije (među partnerima),
odgovornosti u upravljanju, pravna i financijska (propisi, zakon o
radu i udrugama), prema donatorima, korisnicima, drugim dionicima i zajednici, prema organizaciji. Radionica je bila zanimljiva i značajna kao doprinos novim saznanjima u izradi projekata. Na radionici je sudjelovala Snježana Jurica, mag.prim.educ., tajnica udruge.

Powered by: Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva