Volonteri Udruge Dyxy zajedno s ostalim članovima sudjelovali su i ove godine na manifestaciji HRVATSKA VOLONTIRA pod nazivom ” Odrastanje s osmijehom. ”
Tijekom aktivnosti mladi volonteri pomagali su u radionicama pomoći u učenju, učestvovali u radu logopedskih radionica i tako se upoznavali s brojnim specifičnim teškoćama kod djece. Kroz rad u radionicama i aktivnostima razvijali su se kod njih spoznaje o prihvaćanju i uvažavanju različitosti, razumijevanja problema određenih društvenih skupina, razviiali su se i osjećaj korisnosti i pripadnosti koje prati volonterski rad.

Posebno će volonteri bili aktivni u kreativnim radionicama gdje su pomagali u organizaciji i samom radu s djecom. Također su sudjelovali u manifestaciji Dani volonterstva i solidarnosti u organizaciji Volonterskog centra Split.

Powered by: Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Grad Solin, Zračna luka Split