Udruga Dyxy – udruga za osobe s teškoćama čitanja, pisanja i učenja održala je predavanje 16. 04. 2015.god. nastavnicima i profesorima Osnovne škole Meje na temu: Kako prepoznati teškoće i kako djeci pomoći u ublažavanju istih. Predavanje su održale Meri Butirić, koja je govorila o Udruzi i njenim počecima dok su logopedinje Zora Jović i Maša Stanojević govorile o vrstama teškoća, kako ih prepoznati i kako djelovati. Predavanje je izazvalo pažnju nastavnog kadra OŠ Meje iz razloga što u školi nema zaposlenog stručnog suradnika – logopeda, te su nastavnicima ove informacije bile zanimljive i korisne. Sa predavanjima i radionicama u dogovoru s ravnateljicom Majdom Asanović, će se nastaviti i narednih mjeseci.