U Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu na Odjelu za djecu i mlade, održana je 28. 12. 2016. god. radionica – Igre slogovima: Vježbe čitanja u formi igre. Udruga Dyxy: Županijska udruga za djecu i mlade s teškoćama čitanja, pisanja i učenja održala je radionicu za djecu prvih i drugih razreda osnovnih škola, koja imaju teškoća u usvajanju tehnike čitanja.

Uz djecu aktivno su u radu radionice učestvovali i njihovi roditelji. Zorka Jović, vrsna logoped-profesor, stručna suradnica Udruge Dyxy, roditelje je upoznala s materijalima kojima će se djeca „igrati“ i objasnila im je kako se i kod kuće mogu služiti sličnim didaktičkim materijalima, kako bi pomogli djeci u usvajanju tehnike čitanja. Aktivno učestvovanje djece i roditelja u radionici bilo je novo, zabavno interesantno a nadasve korisno. Ovakav oblik radionica znači mnogo roditeljima koji često ne znajući ništa o teškoćama koje njihovo dijete može imati, ne znaju ni kako mu mogu pomoći. Suradnja sa Odjelom za djecu i mlade, Gradske knjižnice Maraka Marulića u Splitu nastavit će se i dalje jer je knjižnica idealno okruženje u kojem će djeca s teškoćama jezičnog spektra, stručnim radom logopeda-profesora i roditelja ublažiti svoje teškoće i moći uživati čitajući.