Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni. Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj.

U Udruzi Dyxy učitelji zauzimaju posebno mjesto. Svjesni su svoje uloge u odgajanju i obrazovanju budućih generacija i trude se doprinijeti njihovom razvoju i uspjehu u životu koji je ispred njih. Ponosni smo na našu djecu i naše volontere i svaki njihov uspjeh je i naš bez obzira u kakvim uvjetima ponekad radimo.