ruy

Udruga Dyxy i ImpacTrip surađuju u međunarodnoj razmjeni volontera. Nakon divne Ane iz Portugala koja je bila dio Dyxy tima u goste na tri tjedna došao nam je Japanac Ruy Hiroaki, koji je odmah po dolasku radio s djecom u radionici engleskog jezika a već 23. 10. održao predavanje o svojoj dalekoj zemlji pod nazivom: Da li poznajete Japan. Predavanje je održano na engleskom jeziku i djeca su uz poneke prevoditeljske upade pratila sa zanimanjem putopisnu sagu o Japanu. Već sutradan Ruy je održao drugo predavanje o samurajima koje je posebno golicalo dječju maštu. Kako naš novi prijatelj živi u Kini, upoznat će nas tijekom svog boravka i sa tom dalekom zemljom. Komunikacijskih prepreka nije bilo .. djeca su brzo hvatala neke japanske i kineske riječi …do kraja boravka volontera Ray-a, djeca će upoznati daleke zemlje, njihovu kulturu i običaje, a ni naš dragi prijatelj neće biti uskraćen za priče i putopisne crtice o Hrvatskoj.