Udruga Dyxy se uključila u istraživanje koje se provodi u sklopu projekta “Društvene i humanističke znanosti u intersektorskom iskoraku za bolje obrazovanje i održive inovacije (“Social Sciences and Humanities in intersectoral Outreach for better education and sustainable innovation / SHOUT”. Istraživanje se provodi putem upitnika koji se sastoji serije pitanja na temu kompetencija i obrazovnih metodologija koje bi mogle biti od značaja za razvoj održivih inovativnih projekata. U središtu interesa je uključivanje studenata, znanstvenika i diplomiranih stručnjaka iz područja društvenih i humanističkih znanosti u inovativne projekte koji su u skladu s UN-ovim ciljevima društvenog razvoja (the Social Development Goals – SDG). Glavni cilj ovog upitnika je utvrditi koje kompetencije studenti, nastavnici i poslodavci smatraju bitnima za postizanje održivog razvoja društva i održivih inovacija.Upitnik se temelji na istraživanjima Prof. Rodriga Lozana o kompetencijama za održivi razvoj.