Kao i svake godine Volonteri i članovi udruge učestvuju u manifestaciji organizirajući niz aktivnosti.Prva od aktivnosti volontera Udruge Dyxy u skopu manifestacije “Hrvatska volontira”. Danas su se u sklopu likovne radionice pripremali materijali (nakit, čaše, kutije, srca,…) koji će biti prezentirani na humanitarnoj akciji “Dani volonterskoga rada” u organizaciji Volonterskog centra Split. drugi dan aktivnosti vezanih za manifestaciju HRVATSKA VOLONTIRA. Matea i Laura su se pripremale za predstojeći nastup, a ostala ekipa je pekla palačinke. Priključili su nam se redatelj Mak i fotograf Ivan koji su snimali i fotografirali događanja.Treći dan je bila predviđena kulinarska radionica-izrada kolača za akciju Dani volonterskog rada. Radili smo palačinke i rafiole s obzirom da je akcija odgođena za 3.10. Sve aktivnosti su provedene i članovi Udruge Dyxy su rado učestvovali u njima.