U Udruzi Dyxy održana radionica BUDI KREATIVAN! PRETVORI OTPAD U UMJETNOST! u sklopu Festivala znanosti. Radionicu su provodile Ivana Vrca, mag.ing.cheming. et mag.oec., KTF Doc. dr. sc. Nives Kević, PMF i Doc. dr. sc. Ivana Restović, FF.

Dan planeta Zemlje obilježava se svake godine 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Stoga, kako bismo očuvali naš planet Zemlju, moramo podignuti svijest koliko su zaštita okoliša i šume važne. One su Zemljina pluća koja se danas velikom brzinom uništavaju.

Radionica će poslužiti kao primjer svima koji žele napraviti dobro našoj planeti i iskoristiti odbačen otpad te ga ponovo upotrijebiti. Koristile su se odbačene staklenke, staklene boce , plastične boce, trakice, boje i mašnice. Djeca su uživala u novoj i edukativnoj aktivnosti.

BUDIMO NAJBOLJI PRIJATELJI PLANETU NA KOJEM ŽIVIMO.