( 29. 09. – 02. 10. 20121. god )
Kao i svake godine volonteri i članovi Udruge Dyxy uključili su se u Nacionalnu kampanju: Hrvatska volontira. Organizirali smo filmsku radionicu u suradnji sa Udrugom za promicanje filmske kulture “Globe Media “, koju je vodio Fran Blažeković, student 2.god. diplomskog studija, smjer montaža na Akademiji dramskih umjetnosti u Zagrebu. U četiri dana koliko je radionica trajala, učesnici su pod budnim okom voditelja Frana izrađivali storyboard, djeca su osmislila kratku priču, naslov i strip bez teksta koji se u filmovima koristi za vizualiziranje pojedinih kadrova, koje su na kraju polaznici pojedinačno prezentirali.Drugi dan polaznici su za filmove koje su izradili, kreirali plakate, od naslova koje su djeca dala, napravljeni su predlošci za postere koje su polaznici grafički oblikovali. Bila je ovo prava multidisciplinarna filmska radionica.

Ova inovativna, izuzetno kreativna radionica u kojoj su djeca aktivno učestvovala i davala svoj vizualni pečat izazvala je opće oduševljenje kod djece. Njihova mašta u ovim radionicama dobila je filmska krila.

Powered by: Grad Split; Parkovi i nasadi d.o.o.