U sklopu Projekta „Dyxy: Roditeljstvo u krugu ljubavi“, Sara Bojić mag.paed. stručna suradnica Udruge održala je predavanje i radionicu za roditelje na temu: Roditeljske odgovornosti.

Na predavanju naglasak je bio na 3 vrste roditeljske odgovornosti: Osobna odgovornost, Odgovornost za djetetovu dobrobit i razvoj te Odgovornost za kvalitetu odnosa s djetetom. Jedan od ciljeva je bio upoznati roditelje s kvalitetnom i asertivnom komunikacijom. „Ja poruke“ govore o nama, našim osjećajima, stavovima i razmišljanjima te često vode do pozitivnih ishoda. Danas odgovorno roditeljstvo traži dosljednost, stoga smo govorili i o metodama postavljanja granica u odgoju s kojima želimo biti sigurni da postavljamo dobre temelje djetetu sutra.

“S djecom je potrebna čašica mudrosti, bačva razuma i more strpljenja.”

Powered by: Grad Split, Splitsko-dalmatinska županija, Središnji državni ured za demografiju i mlade