Vijeće Europe, njih 47 članica 06. prosinca 2022. god donijele su odluku da se 26. rujna 2022. god. proglasi Europskim danom jezika.
Upravo jezična raznolikost- postoji alat za postizanje većeg međukulturalnog razumijevanja. Cilj obilježavanja Europskog dana jezika je upozoriti građanstvo na važnost učenja jezika i poticanja učenja većeg broja jezika da bi se postigla višejezičnost i razumijevanje različitih kultura.

Drugi cilj je promicanje jezične i kulturne raznolikosti Europe što znači očuvanje bogate baštine od 200 europskih jezika i dijalekata. Uvodne riječi u predavanje dale su Meri Butirić, prof., predsjednica Udruge Dyxy i Barbara Govorcin, viša savjetnica Europe Direct Split. Predavanje je održala Sara Bojić, mag paed., a radionicu je vodila Snježana Jurica, mag.prim.educ. uz pomoć volonterki Klare, Karle i Emily.

Powered by: Europe Direct Split