U sklopu projekata VOLONTERI: MLADOST – SNAGA -SVJETLOST i DYXY: SRCE POKREĆE NAŠ SVIJET logopedinja Udruge Dyxy: Županijske udruge za djecu s poteškoćama čitanja, pisanja i učenja , Nina Kupusovic Majica, gostovala je na Filozofskom fakultetu i održala interaktivno predavanje studentima Učiteljskog studija u sklopu kolegija ” Psihologija motivacije i socijalizacija u razredu” kojeg predaje izv.prof.dr.sc. Darko Hren.

Tom prilikom upoznala ih je s osnovama disleksije, ranim znakovima detekcije, simptomima, no ponajviše govora bilo je o tome kako takvoj djeci mi kao stručnjaci i odrasli mozemo pomoći, što im pomaže, a što odmaže na njihovom putu ka uspješnom čitanju i učenju.

Govorilo se puno o nužnoj senzibilizaciji o poteškoćama početnog čitanja i pisanja za djecu rane školske dobi, zatim o opsežnosti i težini nastavnog gradiva s kojim se mališani susreću te su i studenti i logopedinja iznosili svoja zapažanja.

Powered by: Grad Solin