Individualnost, tolerancija i međusobno prihvaćanje
Održano je predavanje s radionicom za djecu i mlade na temu Individualnost, tolerancija i međusobno prihvaćanje u sklopu projekta Prevencija vršnjačkog nasilja ŽIVIMO MIR. U današnjem raznolikom svijetu, individualnost, tolerancija i međusobno prihvaćanje igraju ključnu ulogu u izgradnji skladnih zajednica. Ove vrijednosti pomažu nam da bolje razumijemo sebe i druge, te da živimo u miru i harmoniji. Individualnost znači biti jedinstven. To su naši interesi, talenti i osobine koje nas čine posebnima. Potičući individualnost kod djece i mladih, omogućujemo im da razvijaju svoje talente, pomažemo im da postanu samopouzdani i sretni ljudi. Tolerancija je prihvaćanje i poštovanje različitosti među ljudima. Ona omogućuje mirnu suradnju u raznolikim društvima. Edukacijom djece i mladih o različitim kulturama i tradicijama, te poticanjem otvorenog uma, razvijamo njihovu sposobnost da prihvate i poštuju druge. Međusobno prihvaćanje znači prepoznavanje i poštovanje individualnih razlika te prihvaćanje ljudi takvima kakvi jesu. Ovo stvara osjećaj zajedništva i podrške, te potiče pozitivne odnose. Učimo djecu i mlade važnosti poštovanja i suradnje kako bi razvili međusobno prihvaćanje. Individualnost, tolerancija i međusobno prihvaćanje ključne su vrijednosti za izgradnju skladnih zajednica. Njihovim njegovanjem kod djece i mladih, stvaramo bolje društvo za sve. Predavanje i radionica su protekli u međusobnoj interakciji, u opuštajućoj i zabavnoj atmosferi. Predavanje je održala stručna suradnica Udruge Dyxy Matea Vuković, mag.prim.educ. i mag.rehab.educ.

Powered by: Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Grad Split, Grad Solin